سامانه جدید 110 پیامکی (به روز شده)

به نام خدا

با سلام

همانطور که همه مستحضرید سامانه 110 پیامکی که ایده و اجرای آن به همت استاد بزرگ مکاشفه؛ مصطفی حسینی صورت گرفت، در مدیریت و هماهنگی و اطلاع رسانی های برنامه ها و مناسبت های هیأت بسیار راهگشا و پر ثمر بود. با این حال این سامانه کمبودها و مشکلاتی داشت که در جلساتی هم با حضور همه ی دوستان مورد بحث قرار گرفت که متأسفانه این بحث ها به نتیجه ی مناسبی ختم نشد.

سامانه ی جدید پیامکی 110 خدمتی نوین از بروبچ اطلاعات و ارتباطات هیأت، به زودی در اختیار شما کاربران محترم قرار خواهد گرفت.

 در این سامانه همچون گذشته، پیامک ها از طریق افراد پخش می شوند با این تفاوت که این بار همه ی افراد در گسترش پیامک ها دخالت خواهند داشت.

در سامانه ی قبلی یک هرم وجود داشت که مصطفی حسینی در نوک آن قرار گرفته بود و افرادی که در انتهای هرم قرار داشتند فقط پیامک دریافت می کردند و هیچ ارسالی نداشتند.

در این سامانه همه ی افراد از دو نفر پیامک دریافت و به دو نفر دیگر ارسال می کنند. شکل گراف مورد استفاده در زیر نمایش داده شده.

 

( برای مشاهده ی عکس در ابعاد بزرگ تر، روش کلیک کنید.)

 

 

توضیح گراف:

همانظور که گفته شد، هر فرد از دو نفر پیامک دریافت و به دو نفر دیگر ارسال می کند. جهت پیکان ها روی گراف، نشان دهنده ی ارسال و دریافت پیامک هستند. برای مثال: مصطفی حسینی به محسن رزمجو و علی جزینی ارسال می کند و از محسن رهنورد و علیرضا حاجی نیلی دریافت می کند.

از رنگ های قرمز و آبی و مشکی برای مشخص شدن مسیرها استفاده شده.

مثالی دیگر!!: محسن رزمجو از مصطفی حسینی و احمد عادلی دریافت و به عارف میریان و محمدحسین نورصالحی ارسال می کند.

 

غالب متن پیامک:

همچون گذشته در ابتدای پیامک عدد 110 نوشته می شود با این تفاوت که هر پیامک حاوی شماره ی اختصاصی می باشد. این شماره ی اختصاصی از 1 شروع شده و ادامه میابد. بنابراین در ابتدای هر پیام شماره به این صورت نمایش داده می شود: 110.1 و پیامک بعدی می شود: 110.2 علت این شماره گذاری در مزایا گفته شده.

 

مزایا:

 از مزایای این سامانه، اطمینان بسیار بالا در مطلع شدن همه ی افراد از پیامک ها می باشد. زیرا برای رسیدن مثلا یک پیامک از مصطفی حسینی به محسن رهنوردی (که در دو گوشه ی مربع قرار دارند) چندین و چند راه وجود دارد و اگر یکی از راه ها به علت کمکاری یکی از افراد قطع شود، پیامک از راه های موجود دیگر به مقصد خواهد رسید.

از دیگر مزایا، رعایت عدالت می باشد. در سامانه ی قبلی برخی افراد مثل بنده ی خانه خراب بودند که به چهار یا پنج نفر پیامک ارسال می کردند در حالی که پایین هرمی ها از پیامک های حاضر و آماده لذت می بردند!!

با سامانه ی جدید 110، افراد تنبل و حواس پرت، مشخص می شوند. در سامانه ی قبلی اگر کسی 110 ارسال نمی کرد بدون اینکه کسی متوجه شود، باعث قطع ارتباط و بی اطلاع ماندن زیرشاخه هایش می شد. این امر، باعث مشکلات بسیاری می شد، به خصوص در پیامک های مربوط به خرید بلیط، آمار افرادی که خواهان بلیط بودند تا واپسین لحظات حرکت اتوبوس تغییر می کرد. 

در سامانه ی جدید اگر شخصی 110 ارسال نکند، زیر دستی او با دریافت پیام از نفر دوم، هم از متن پیامک آگاه می شود و هم می تواند بالاسری کاهل که 110 ارسال نکرده را مورد بازخواست قرار دهد.

اگر به فرض (احتمال این اتفاق بسیار پایین است) هر دو بالاسری یک فرد، پیامک 110 را ارسال نکنند، در نتیجه آن فرد از آن 110 بی اطلاع می ماند. برای حل این مشکل، هر پیامک دارای یک شماره می باشد که این شماره از «1» شروع شده و پیش می رود. (پیامک شماره «1» افتتاحیه است) به این ترتیب اگر یک پیامک به فردی نرسد، با رسیدن پیامک شماره ی بعدی، و مشاهده ی شماره ی آن، فرد متوجه می شود که پیامک قبلی برای وی ارسال نشده. وی می تواند برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، پک و پوز دو بالاسری خود را پایین بیاورد!! دو بالا سری پس از پایین آمدن پک و پوزشان، درس عبرت می گیرند که در ارسال 110 سستی نکنند.

 


مطالب جدید:

نمودار بالا با اندکی تغییر جدید شده.

دوستان اگر شماره ی پایین دستی تونا ندارین از بنده بگیرین.

مهم: برای ارسال 110 های درخواستی، متن پیامک مورد نظرتونا برای بنده ارسال کنید. ایم امر جهت شماره گذاری منظم و صحیح ضروری می باشد.

دیدگاه‌ها   

 
0 #6 سید عمران امامی 1393-06-07 00:04
همیشه منتظر این لحظه بودم ... :cry:
بچه ها متشکریم و باز هم ... :cry:
نقل قول کردن
 
 
+1 #5 علی جزینی 1393-05-31 15:27
سلام
:o :o :o
آدم بیکار که باشه چه کارا که نمیکنه! :eek:
محمدرضا چقدر فکر کردی اینو ساختی؟!!!
باریک الله! کار خودته؟ باریک الله! ;-)
نقل قول کردن
 
 
+1 #4 محمدعلی صدری 1393-05-31 14:07
سلام بر همه عزیزان و با تشکر از آقا مصطفی عزیز و آقا محمد رضای گل و همه عزیزانی که در این رابطه زحمت کشیده اند فکر کنم انشاالله که طرح بسیار خوبی می گردد،
برای سلامتی امام زمانمان صلوات
نقل قول کردن
 
 
0 #3 مصطفی حسینی کوپایی 1393-05-31 13:58
نکته جالب این سیستم اینه که کسایی مثل هادی فکری و محسن رهبر پور و ... که بنا به دلایلی در برنامه های هیات نیستند در این طرح باید مشارکت کنند.
محمدرضا پوستت کنده است که بخواهی این همه آدم را توجیه کنی.
البته بعد از کنده شدن پوستت می تونی امید وار باشی که همه قدیمی ها به هیات برگردن
نقل قول کردن
 
 
0 #2 مصطفی حسینی کوپایی 1393-05-31 13:51
با تشکر از مهندس بابت تلاشش
لازم به ذکر است که مهندس در حین طراحی سامانه پیامکی جدید به کشفیاتی در باب گراف نائل اومد که ایشون را تا حد مریم میرزاخانی ارتقا داد و به زودی جایزه فیلدز نصیب ایشون خواهد شد.
محمدرضا مچکریم :lol:
نقل قول کردن
 
 
0 #1 محمدرضا الله بیگی 1393-05-31 13:33
آقا منتظر انتقادات و پیشنهادات و نقطه نظرات همه ی دوستان هستیم.
بماند که نهایتاً کار خودمونا می کنیم!!!
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه مقاله ها اخبار اخبار داخلی هیأت سامانه جدید 110 پیامکی (به روز شده)