سیر شیرین ازدواج!!!

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نام سیر : سیر شیرین ازدواج!                                  سرپرست سیر : غلامعلی جزینی

تعریف سیر: ازدواج عبارت است از فرايند علاقه مندي، كشش جسمي، جنسي، رواني و به دنبال آن فراهم سازي شرايط اقتصادي، اجتماعي، علمي، شغلي، خانوادگي، شخصي دو جنس مخالف در جهت ايجاد يك زندگي مشترك توأم با تفاهم، محبت، پويايي، زايندگي، و هدفمند كه در رأس آن بيشترين تأثيرات را مذهب و اعتقاد و دين دو طرف دارد. این سیر  به اعضاء کمک می کند شناخت دقیق تر و کاملتری نسبت به جنس مخالف و زندگی زناشویی و تصمیم صحیتر نسبت به انتخاب همسر داشته باشند.

هدف: نظر به اهمیت ازدواج و تشكیل خانواده و تأثیر آن در تداوم و استحكام خانواده و تربیت فرزندان و داشتن زندگی سالم توأم با رضایت و خوشبختی و احساس موفقیت، ضرورت دارد اعضای مجرد هیأت نسبت به تکمیل دانش و مهارت خود در ارتباط با فوریت ازدواج، احراز شرایط برای ازدواج، مراحل انتخاب همسر، معیارها و ملاکهای انتخاب همسر، آداب خواستگاری، مراحل و روشهای تحقیق، تصمیم گیری و ...  قدم بردارند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. بنابراین هدف اصلی این سیر داشتن بهترین انتخاب در برگزیدن شریک زندگی و اهداف ثانوی و متوسط سیر، پارامترهایی است که ذکر شد. به نظر می رسد هدف حداقلی برای اعضاء مجرد هیأت تحصیل دانش اولیه در امر ازدواج با مطالعه حداقل دو کتاب پیشنهادی در قسمت «برنامه های آینده» است و غایت برتر این است که هر فرد علاوه بر اینکه موفق می شود شریک زندگی خود را به نحو احسن انتخاب کند بتواند با مشورت و راهنمایی های خود دوستان و آشنایان خود را نیز در این امر خطیر یاری کند تا قدم کوچکی در راستای کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی آن برداشته شود.

برنامه های انجام شده:

  1. معرفی کتابهای مناسب در امر ازدوج و انتخاب همسر

  2. برگزاری نشست ازدواج با حضور جمعی از متأهلین هیأت در جلسه عید نوروز سال 92

برنامه‌های آینده:

  • با تفحص در بین کتابهای منتشر شده در زمینه ازدواج و انتخاب همسر به نظر رسید مطالعه کتاب های زیر  به عنوان بهترین و مؤثرترین کتب منتشره می تواند نقش بسزایی در این امر داشته باشد:

  • مطالعه کتاب جوانان وانتخاب همسر نوشته علی اكبرمظاهرى که با مطالعه این کتاب بینش و دید صحیحی نسبت به ازدواج و انتخاب همسر حاصل می شود.

  • مطالعه کتاب مطلع مهر نوشته دکتر بانکی که به تشریح کامل مسایل ازدواج و انتخاب همسر پرداخته و ویژگی بارز این کتاب اشارات مصداقی و جزئی به مطالب مورد نیاز برای این امر مقدس است.

  • مطالعه دوره چهار جلدی کتاب نیمه دیگرم نوشته حجت الاسلام و المسلمین محسن عباسی ولدی که در این کتاب به نیاز اساسی آموزش مهارت‌های انتخاب همسر پرداخته شده و چون نویسنده این کتاب چندین سال به عنوان مشاور تربیتی در رادیو و تلویزیون مشغول فعالیت بوده اند مطالب کتاب به واقعیات زندگی انسانها بسیار نزدیک است.

  • همچنین استماع فایلهای صوتی جلسات مشاوره ای حجت الاسلام و المسلمین عباسی گزینه مناسبی برای کسب دانش و مهارتهای لازم در انتخاب همسر می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه کارگروه ها سیر شیرین ازدواج!!!