سلام علی آل یاسین...!(214) و (215)


نکته‌هاي ناب مهدوي از آيت‌الله العظمي بهجت (رضوان الله علیه)

تا رابطه ما با ولي امر، امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف  قوي نشود، کار ما درست نخواهد شد و قوّت رابطه ما با ولي امر عجل الله تعالي فرجه الشريف  هم در اصلاح نفس است.

·       سبب غيبت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ، خود ما هستيم!
·    لازم نيست که انسان در پي اين باشد که به خدمت حضرت وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف  تشرّف حاصل کند؛ بلکه شايد خواندن دو رکعت نماز، سپس توسّل به ائمّه عليهم السلام  بهتر از تشرّف باشد.
·    ما در درياي زندگي، در معرض غرق شدن هستيم؛ دستگيري وليّ خدا [از ما] لازم است تا سالم به مقصد برسيم. بايد به وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف  استغاثه کنيم که مسير را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.
·    علايمي حتميّه و غير حتميّه براي ظهور آن حضرت ذکر کرده‌اند. ولي اگر خبر دهند فردا ظهور مي‌کند، هيچ استبعاد ندارد! لازمه اين مطلب آن است که در بعضي علايم، بداء (تجديد نظر) صورت مي‌گيرد و بعضي ديگر از علايم حتمي هم، مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق مي‌افتد.
·       انتظار ظهور و فرج امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ، با اذيت دوستان آن حضرت، سازگار نيست!
·    مهم‌تر از دعا براي تعجيل فرج حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ، دعا براي بقاي ايمان و ثبات قدم در عقيده و عدم انکار حضرت تا ظهور او مي‌باشد.


·    افسوس که همه براي برآورده شدن حاجت شخصي خود به مسجد جمکران مي‌روند، و نمي‌دانند که خود آن حضرت، چه التماس دعايي از آنها دارد که براي تعجيل در فرج او دعا کنند.
·    هر کس بايد به فکر خود باشد و راهي براي ارتباط با حضرت حجّت عجل الله تعالي فرجه الشريف  و فرج شخصي خود پيدا کند؛ خواه ظهور و فرج آن حضرت دور باشد، يا نزديک!
·    حضرت اشخاصي را مي‌خواهند که تنها براي ايشان باشند. کساني منتظر فرج هستند که براي خدا و در راه خدا، منتظر آن حضرت باشند، نه براي برآوردن حاجات شخصي خود.
·    اگر به قطعيّات و يقينيّات دين عمل کنيم، در وقت خواب و به هنگام محاسبه پي مي‌بريم که از کدام يک از کارهايي که کرده‌ايم، قطعاً حضرت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف  از ما راضي است و از چه کارهايمان قطعاً ناراضي است.
·    تا رابطه ما با ولي امر، امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف  قوي نشود، کار ما درست نخواهد شد و قوّت رابطه ما با ولي امر عجل الله تعالي فرجه الشريف  هم در اصلاح نفس است.
از گناه ما و به‌خاطر اعمال ما است که آن حضرت هزار سال در بيابان‌ها، در به در و خائف است.
·    هر کس که براي حاجتي به مکان مقدّسي مانند مسجد جمکران مي‌رود، بايد که اعظم حاجت نزد آن واسطه فيض، يعني فرج خود آن حضرت را نيز از خدا بخواهد.
·       کار آفتاب، اضائه (نور افشاني) است، هر چند پشت ابر باشد. حضرت صاحب عجل الله تعالي فرجه الشريف  هم همين‌طور است، هر چند در پس پرده غيبت باشد..! چشم ما نمي‌بيند، ولي عدّه‌اي بوده و هستند که مي‌بينند و يا اگر نمي‌بينند، ارتباطي با آن حضرت دارند.
·    آيا مي‌شود رئيس و مولاي ما، حضرت وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف  محزون باشد و ما خوشحال باشيم؟!  او در اثر ابتلاي دوستان، گريان باشد و ما خندان و خوشحال باشيم و در عين حال، خود را تابع آن حضرت بدانيم؟!
·    ما طلّاب بايد در اين فکر باشيم که چگونه مي‌توانيم يک امضاء و تأييدي از مولايمان حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف  بگيريم؟! يعني چگونه درس بخوانيم و چگونه رفتار کنيم که مولايمان، ما را امضا و تأييد کند؟!
منابع:

1. در محضر بهجت.
2. پايگاه اطلاع رساني آيت الله العظمي بهجت (ره) .
3.  زمزم عرفان، ص 77.
4. نکته‌هاي ناب، رضا باقي‌زاده، ص147-146

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه مقاله ها سیره و بینش بزرگان سلام علی آل یاسین...!(214) و (215)